Cena kup teraz po zalogowaniu

Sadzonka rosnąca w doniczce 10 cm , bogaty system korzeniowy. Na zdjęciach przykładowe rośliny .W momencie wysyłki sadzonki mogą nieznacznie się różnić .  Kolory do wyboru jak na zdjęciach .

Wysyłka od 01.04
Opakowanie karton 22 szt


 

Stokrotka

łac. Bellis perennis

ang. Daisy

Odmiany:

Habanera

Rewelacyjna stokrotka o dekoracyjnych kwiatach języczkowatych zebranych w duże kwiatostany na krótkich szypułach. Rośliny osiągają wysokość ok. 12 cm . Chłodne wiosenne noce  sprzyjają tworzeniu zwartych rozet liści  i obfitemu kwitnieniu  Grupa odmian wrażliwa na mróz dlatego poleca się ją uprawiać pod osłonami.

Habanera rose -różowa

Habanera Red - czerwona

 

Planet White- biała

Planet Strawbery and krem -kremowa

 

Tasso®

alt

Kwiaty duże, pomponowe o dużej wartości rynkowej. Rośliny zimujące mają krótkie liście i są zwarte. Kwiaty są w intensywnych kolorach, duże i gęsto wypełnione kwiatami rurkowymi, rosnącymi na krótkich, mocnych łodygach. Wysokość ok. 15 cm.

 

Typ rośliny : Roślina dwuletnia
Wysokość: Dość mała roślina najczęściej dorasta do 8-20 cm.
Ozdoba rośliny: Pierwotnie dość skromna roślina doczekała się nowych ładnych odmian; są wśród nich stokrotki o dużych i pełnych kwiatach oraz dość szerokich płatkach przypominających małe astry. Ciekawe są też odmiany o kwiatach złożonych z płatków zwiniętych w wąskie, sztywne rurki. Podstawowe barwy kwiatów stokrotek to biała, różowa w wielu odcieniach oraz karminowa. Są też skokrotki o kwiatach dwubarwnych.
Ciemnozielone, odziomkowe liście tworzą rozetkę.
Pora kwitnienia: Kwitnie obficie od kwietnia do czerwca, w dobrych warunkach powtarza kwitnienie wczesną jesienią.
Uprawa: Roślina dość łatwa w uprawie, wymaga jedynie wilgotnej gleby. Dobrze znosi przesadzanie nawet podczas kwitnienia.
Właściwie stokrotki są bylinami ale uprawiane są jako rośliny dwuletnie ponieważ najlepiej kwitną w drugim roku wegetacji.
Najczęściej kupuje sie rozsadę stokrotek, którą można sadzić w kwietniu lub trochę później. Rozsadę można też wyprodukować samemu. Nasiona wysiewa się w czerwcu na rozsadniku. Gdy siewki mają 3-4 listki, trzeba je przepikować. We wrześniu można stokrotki posadzić na miejsca stałe.
Na zimę wymagają lekkiego okrycia.
Innym sposobem rozmarzania stokrotek jest dzielenie roślin - tak jak w przypadku bylin. Dzielimy je w sierpniu lub na początku kwietnia.
W czasie wegetacji warto zasilić 3-4 krotnie płynnym nawozem do kwiatów. Konieczne jest też regularne podlewanie.
Gleba: Przeciętna ogrodowa gleba, stale wilgotna.
Stanowisko: Słoneczne lub półcień.
Zastosowanie:Na kwietniki i wąskie rabaty,na obwódki, jako uzupełnienie wiosennych rabat bylinowych lub w towarzystwie wiosennych roślin cebulowych. Nadaje się też na kwietniki dywanowe oraz do skrzynek balkonowych i różnego rodzaju pojemników czy mis. Często stosowana jako kwiat cięty na małe bukieciki.
Ciekawostki: Nazwa łacińska stokrotki pochodzi od słowa bellus co oznacza piękny.

altalt