Cena kup teraz po zalogowaniu

 


Gaillardia x grandiflora



Odmiany:

Arizona Sun

- Duże, jaskrawe kwiaty, jednolicie rozkwitają w 1. roku

- Bardzo zwarta, stabilna roślina, dobre rozkrzewienie

-Atrakcyjna bylina o przyciągających wzrok o dużych czerwonych kwiatach z pomarańczowych obrzeżem. -Kwitnie nieprzerwanie od czerwca do września.

-Jest to roślina w pełni mrozoodporna i mało wymagająca. Preferuje stanowiska słoneczne. Pięknie prezentuje się na rabatach, w towarzystwie innych roślin wieloletnich oraz w pojemnikach.

-Idealna na kwiat cięty- długo się utrzymuje i zachowuje świeżość.

alt

Arizona Red Shades

-Odmiana o dużych jaskrawych, czerwonych kwiatach.

-Odmiana ta jest bardzo zwarta i stabilna. Dobrze się rozkrzewia. Przepiękna bylina rabatowa o zwartym, kępiastym pokroju. Osiąga 35 cm wysokości.

-Wśród szarozielonych liści od czerwca do września rozkwitają duże,bordowe kwiaty. Po przekwitnięciu tworzą się dekoracyjne, kuliste 'jeżyki' przedłużające atrakcyjność rośliny.

-Lubi słoneczne rabaty, długo kwitnie (od czerwca do września), dobrze znosi suszę i jest całkiem mrozoodporna.

Fanfare

-Nowa fantastyczna odmiana .

-Fanfare ma czerwone kwiaty z żółtymi sercami.

-Odmiana całkowicie mrozoodporna

-Nie wymaga szczególnej pielęgnacji.

-Bardzo dobrze nadaje się na balkon.

 

Opis:

Dorasta do 20-30cm. Roślina krzaczasta, zwarta. Liście u podstawy przeważnie pierzaste, ogonki liściowe jasnozielone okrągłe i włochate. Kwiaty duże, złożone z czerwonymi i żółto zakończonymi płatkami, w środku ciemnoczerwone kwiaty rurkowe.

Stanowisko słoneczne i ciepłe. Gleba żyzna, plastyczno-gliniasta, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. Bylina ta wymaga regularnego nawożenia w okresie kwitnienia, żeby w następnym roku zakwitła obficie. Po kwitnieniu ścinamy dość krótko, z zimą przykrywamy otuliną.
Zastosowanie:

Barwna roślina na rabaty i obwódki w miejscach silnie nasłonecznionych oraz na tle ciemnych krzewów i drzew. Dobrze komponuje się z przymiotnem ogrodowym, nachyłkiem, ostróżką, jeżówką purpurową i szałwią.
Kwitnienie:

lipiec-sierpień