Cena kup teraz po zalogowaniu

 


 

Lavandula angustifoliaLawęda wąskolistna ze względu na swój zapach jest idealna do sadzenia w miejscach gdzie przebywają często ludzie. Rabaty, obwódki, żywopłoty, ogródki skalne, tarasy i balkony. Świetnie komponuje się z różami. Jej wysuszone kwiaty wykorzystuje się do kompozycji kwiatowych lub do pachnących ozdób.

Lawenda zakwita w czerwcu i kwitnie aż do października.

Dorasta do 45-50cm wysokości. Posiada ozdobne, srebrzyste liście. Posiada właściwości lecznicze i piękny zapach.

Lawenda potrzebuje miejsca słonecznego i suchego oraz dobrze zdrenowanej, przepuszczalnej gleby, najlepiej z dużą zawartością wapnia. Lawendę ścina się po kwitnieniu. Rozmnażamy wczesną wiosną przez wysiew nasion.

Lawenda jest rośliną zimozieloną. Wymaga okrycia zwłaszcza jeśli rośnie w pojemniku.Odmiany:

Hidcote

 

Zimozielony półkrzew dorastający do 0,4 m wys. i 0,6 m szer. Liście wąskie, szaro srebrzyste. Kwiaty pachnące, ciemnopurpurowe, zebrane w gęste kłosy. Kwitnie w końcu czerwca na początku lipca. Dobrze rośnie na glebach z dostateczną ilością wapna, na stanowiskach słonecznych. Okrywać na zimę. Polecana do ogrodów skalnych, wrzosowisk na rabaty. Ładnie wygląda w dużych grupach

Munstead

Relatywnie mała i dość szybko kwitnąca. Ma silny zapach i małe liście. Jest to klasyczna lawendowa odmiana używana w saszetkach, perfumach itp. Liście są aromatyczne i szaro-zielone.

Dorosła roślina wyrasta na ok 40 cm. wysokości i rozrasta się na ok 60 cm. szerokości. Dzięki tak małym rozmiarom doskonale nadaje się do gazonów i donic tarasowych. Ta lawenda ma dosyć dobrą odporność na zimno, więc nadaje się do polowej uprawy w Polsce.
Kwitninie: maj-sierpień
Z uwagi na swoją wytrzymałość na wiatr i małe rozmiary, idealnia nadaje się na brzegi skarp, skalniaków , wzdłuz chodników i dojazdów do posesji.
Kwiatostany lawendy Munstead są dość małe 2-3 cm., ale są one niezwykle aromatyczne. Posiadają bardzo dużą ilość olekju eterycznego.
Ogólnie ta odmiana lawendy posiada dobre tempo wzrostu, dzięki czemu dość szybko będziemy mogli się cieszyć pełnowymiarową rośliną.

Sentivia Blue

alt

- Lawenda o bardzo dużych kwiatach, wcześnie kwitnie

- Stabilne, pionowe łodygi

- Jednolita we wzroście i kwitnieniu

    Idealna do uprawy kontenerowej

 

Lavance Purple

alt

 

- Równomierne kwitnienie w tym samym roku, fioletowo-niebieskie kwiaty

  • Dobrze rozkrzewiona, kulista budowa z prosto stojącymi kwiatami

  • Dobra do przezimowania

  • Idealna uprawy w doniczkach i kontenerach od końca kwietnia