Cena kup teraz po zalogowaniu

 


 

Phlox paniculata

alt

Odmiany:

 

Adessa Orange (Pomarańczowy)

Odmiana kwitnie od pierwszej połowy lipca do końca września. Floks o pomarańczowym kolorze kwiatów jest bardzo rzadko spotykany i tworzy piękną, ognistą plamę na słonecznej rabacie. Okres kwitnienia można wydłużyć przycinając w czerwcu wierzchołki pędów, co powoduje silne rozkrzewienie roślin oraz późniejsze kwitnienie.Floks wiechowaty, piękna i zawsze modna bylina, Warto go mieć w swoim ogrodzie. Pachnące kwiaty przywabiają motyle. Najlepiej rośnie w ziemi próchnicznej, stanowisko słoneczne lub półcień. Mrozoodporna.Adessa Pink Star (Różowy z czerwonym oczkiem)


Odmiana o ładnych, pachnących różowych kwiatach, które maj ą karminowy środek w kształcie gwiazdy. Kwitnie przez całe lato a przycinanie przekwitniętych pędów przedłuża kwitnienie na miesiące jesienne. Dorasta do ok. 60cm.
Uprawa i pielęgnacja:
Stanowisko słoneczne do półcienistego, ziemia dość żyzna, próchnicza wilgotna w sezonie. Całkowita mrozoodporność, co 4 lata dzielić kępy celem odmłodzenia.

Adessa Red (Karminowy)

Ta odmiana floksa wyróżnia się spośród wszystkich odmian. Kolor kwiatów jest tak intensywny że nikt nie przechodzi obojętnie obok tej rośliny. Kwiatostany bardzo duże, pachnące, kolor karminowy. Dorasta do ok. 80cm-1.2m, pędy sztywne, wyprostowane. Kwitnie lipiec-październik.
Uprawa i pielęgnacja:
Uprawiać w dość żyznej, wilgotnej glebie, miejsce słoneczne, półcieniste. Przycinać po pierwszym kwitnieniu-zakwitną ponownie. Pięknie wygląda posadzony obok tawułek, pysznogłówek, rudbekii. Można lekko przykryć.

Adessa Rose Eye (Ciemnoróżowy z oczkiem)

 

Adessa® Special Fire (Ciemnopurpurowy)

 

Odmiana ma ciemnopurpurowe, duże kwiaty. Wysokość ok. 60cm. Najlepiej rośnie w ziemi próchnicznej, stanowisko słoneczne lub półcień. Mrozoodporna.