Cena kup teraz po zalogowaniu


Rudbeckia hirta

Odmiana:

Tiger Eye


- Bardzo jednolita odmiana o złoto-żółtych kwiatach
- Doskonała jakość kwiatów, dobrze nadaje się do ogrodu

Jednymi z najpiękniejszych kwiatów uprawianych w naszych ogrodach niewątpliwie są rudbekie. Rośliny te zaczynają swój kwiatowy spektakl w połowie lata i pozostają z nami aż do pierwszych przymrozków. Złociste kwiaty dostarczają słońca do każdego, nawet bardzo małego ogródka. Dodatkowo bardzo długo utrzymują się w wazonie dekorując nasze mieszkanie lub dom.

Rudbekie przywędrowały do polski z obszarów ameryki Północnej. Nazwa rudbekia została nadana przez Lineusza na pamiątkę jego nauczyciela Olafa Rudecka. Rośliny te są niezwykle proste w uprawie. Nie mają specjalnych wymagań, a odpowiednio prowadzone odwdzięczą nam się za trud setkami kwiatów.

 

Należy do rodziny Asteraceae-astrowate. Gatunek pochodzi ze wschodnich stanów USA, gdzie porasta rzadkie lasy, zarośla i łąki. Rudbekia owłosiona jest rośliną dwuletnią, rozsiewającą się sama, dlatego raz posadzona w ogrodzie będzie się w nim pojawiać co roku. Sztywne, szorstkie łodygi dorastają do 70-80 cm wysokości. Liście szorstko owłosione, dolne są kształtu jajowatego, górne węższe szerokolancetowate.  Średnica koszyczka kwiatowego wynosi 10 cm. Kwiaty rozwijają się od lipca do września. Warto wprowadzić roślinę na rabatę ze względu na ciekawą barwę kwiatów, które nadają się również do cięcia i długo zachowują świeżość w wazonie. Rudbeckia hirta winna być uprawiana na stanowiskach słonecznych, w przeciętnie żyznej, raczej suchej do umiarkowanie wilgotnej glebie.

0120-beyond-the-hype-1_full_600.jpg 26-05-2013 300.jpg 26-05-2013 301.jpg annuals_rudbeckia_hirta_tiger_eye_gold-1.medium.jpg bg_14rudbeckia.jpg images.jpg m-ufmoooov-5fdbdffa_o2q.jpg prod000354_lg.jpg rudbeckiatigereye2010.jpg