Okrywowe

http://www.plantpol.com.pl/images/stories/oferta/Roza_DRIFT/Roza_seria_Drift_zdjecie_do_opisu_serii_m.jpg

Rosa seria DRIFT

Seria róży okrywowej, zimującej, znanego francuskiego hodowcy Meilland.
Jest to skrzyżowanie typowej róży okrywowej z różą miniaturową.
Róża seria DRIFT jest szybko i samo krzewiącym się krzewem o lekko wzniosłym lub zwisającym pokroju.

 

Parkowe

alt

Róże Parkowe przynależność do tej grupy róż jest uwarunkowana bardziej zastosowaniem niż pochodzeniem. Wszystkie charakteryzują się intensywnym wzrostem (1 - 3 m), silnymi, wzniesionymi pędami oraz żywotnością. Od róż parkowych oczekuje się wytrzymałości na niekorzystne warunki pogodowe jak i glebowe, odporności na mróz oraz choroby. Częstokroć Róża parkowa jest ozdobna dzięki nie tylko ładnym kwiatom, ale i owocom, liściom czy pędom.

 

Pnące

alt

Róże pnące osiągają wysokość od 3 m do nawet 10 m. Atrakcyjność róż pnących wynika z obfitego kwiatnienia co w połączeniu z pokaźnymi rozmiarami daje nam niesamowite wrażenie kwitnącej ściany. Róże pnące, które wymagają mocowania do podpór sadzi się najczęściej przy ścianach domów, altanach, pergolach. Pnące róże możemy również wykorzystać do okrywania budynków, płotów, murów oraz innych elementów architektonicznych. Róża pnąca może być prowadzona również w formie kolumny.

 

Wielkokwiatowe

alt

Róże wielkokwiatowe (mieszańce herbatnie) tworzą duże, pełne kwiaty zazwyczaj osadzone na pędzie pojedynczo, czasami - w otoczeniu kilku pąków bocznych. Często pachnące. Róża wielkokwiatowa ma pąki bardzo kształtne, przeważnie długie i wysmukłe. Rośliny są niezbyt mocno rozkrzewione, powtarzają kwitnienie cyklicznie lub okresowo, z przerwami. Idealnie nadają się na kwiat cięty. Z powodzeniem odnajdą się również posadzone na rabatach, gdzie będą królować ich pięknie ukształtowane kwiaty.

 

Wielokwiatowe

alt

Charakteryzują się niskim wzrostem, natomiast silnie się krzewią. Róże z tej grupy cenione są przede wszystkim ze względu na ich obfite kwitnienie. Kwiaty zebrane w baldachogrona dominują na liśćmi w związku z czym tworzą wyjątkowo udane, długo kwitnące, wieloletnie rabaty.

Róże wykaz odmian:

Nazwa

Nazwa łacińska

Odmiana

Ilość szt. w kartonie

Doniczka

Okrywowe

seria DRIFT

Rosa

 

5 3 l
5 3 l
5 3 l
5 3 l
5.Peach 5 3l

Parkowe

 

Rosa

 

5 3 l
5 3 l
5 3 l
9. Eden Rose 5 3l

Pnące

 

Rosa

 

5 3 l
5 3 l5 3 l
5 3 l

Wielkokwiatowe

 

Rosa

 

14. Mr Linkoln 5 3l


15.Chopin

 

16.Double Delight

 5 3 l
5 3 l
5
3l
20. Santos 5 3 l
21.Berolina 5 3l
22. Casanowa 5 3l
23. Venrosa 5 3l

Wielokwiatowe

 

5 3 l
5
3l
5 3 l
  • 27. mix
5 3 l