Rosa 'Sympathie'

Róża pnąca 'Sympathie' Rosa 'Sympathie'jest różą typu climber (klimber, klimbing) o silnie rosnących sztywnych pędach dorastających do 3-5 m, powtarzającą kwitnienie. Jej duże kwiaty(8-10 cm)zebrane w niewielkie grona są koloru szkarłatno-czerwonego, pojawiają się na tegorocznych pędach bocznych od później wiosny do jesieni.ZASTOSOWANIE:
Nadaje się do prowadzenia na stabilnych konstrukcjach – przy ścianach, ogrodzeniach, na trejażach, pergolach. Jeśli sadzimy ją przy budynku, należy zachować odległość co najmniej 8 cm między murem a podporą, żeby umożliwić cyrkulację powietrza. Pędy należy prowadzić w formie wachlarza poziomo lub pod kątem 45 stopni, bo to pobudza krzew do wytwarzania nowych gałązek, na których powstają kwiaty.
Można również sadzić ją pod modrzewiami, sosnami, złotokapami. Będzie się wspinać po ich luźno rozmieszczonych gałęziach, a ich głębokie korzenie nie będą dla niej zagrożeniem. Bez podpory może pełnić formę krzewu okrywowego.

STANOWISKO:
Lubi stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte ale lekko przewiewne i żyzne gleby. Jest odporna na mrozy, ale zaleca się kopczykować ją na zimę.

Sadzonka róży w doniczce 3-litrowej