łac. Rosa 'Westerland'


- róża krzaczasta/parkowa Kordesa z 1969r. (ADR w 1974) – wyjątkowo odporna na choroby!

Duży krzew ponad 2m wysokości i 1,5 m szerokości, ma dużo kolców, kwitnie obficie w czerwcu i powtarza kwitnienie końcem lata aż do mrozów! Pędy przewieszają się łukowato. W zależności od stanowiska, temperatury i gleby zmienia wybarwienie od żółtego do pomarańczowego.

Jesienią wybarwia się intensywniej. Ostatnie pąki pojawiały się jeszcze w listopadzie! Prowadzona przy podporze osiąga około 2m. wysokości jako mała pnąca. Liście ma ciemno zielone, zdrowe. Dobrze rośnie i kwitnie w półcieniu ale trzeba zapewnić jej minimum 6 godzin słońca dziennie. Polecam ją jako soliter, przy kratce lub na tył rabaty mieszanej.


Wybierając miejsce dla tej róży trzeba pamietać, że rośnie szeroko a jej pędy są grube i bardzo kolczaste. Kolców jest dużo i mogą mocno poranić. Pobliże miejsca zabaw dla dzieci lub wąskie przejścia nie są odpowiednie. Lepiej umieścić ją w tle rabaty.

Krzewiasta.Parkowa. Hodowla Kordesa z roku 1969. Kwiaty choć półpełne, to jednakowoż bardzo ładne i duże o średnicy aż 11-12cm.rozwijają się z pąków szeroko stożkowych o długości około 3 cm. Kwiaty są w pięknym żywo pomarańczowym, do morelowego , bogatym kolorze i mają intensywny, korzenny zapach. Kolor ten jest ciągle rzadko spotykany u róż krzewiastych. Kwitnie obficie w kiściach nawet po kilkanaście kwiatów w jednym kwiatostanie a kwitnienie rozciąga się na cały sezon. Przekwitłe kwiaty same dobrze opadają. Płatki kwiatowe mają atłasowy połysk.

Sadzonka róży w doniczce 3-litrowej