Cena kup teraz po zalogowaniu

 


 

KAPUSTA BRUKSELSKA LONG ISLAND

Brassica oleracea var. gemmifera


Kapusta brukselska zwana też brukselką jest cennym warzywem do użytku późnojesiennego i zimowego. Częścią jadalną są tak zwane główki o średnicy 2-4cm umieszczone na wysokim głąbie w ilości 40-60 sztuk. Brukselka jest odporna na niskie temperatury (dobrze dorasta, znosi nawet kilkunastostopniowe mrozy). Jest mniej wymagająca co do gleby od kapusty głowiastej.

 

 


 

KAPUSTA GŁOWIASTA CZERWONA TOPAS

Brassica oleracea var. capitata


Odmiana późna, bardzo plenna. Przeznaczona do bezpośredniego spożycia, przetwórstwa i długotrwałego przechowywania. Główka średniej wielkości (1–1,5 kg), jędrna, krucha o małej tendencji do pękania.

 


 

KAPUSTA GŁOWIASTA BIAŁA PÓŹNA KAMIENNA GŁOWA

Brassica oleracea var. capitata

Wysiew nasion w początku i do połowy kwietnia na rozsadniku. Wysadzanie w pole od połowy maja do połowy czerwca w rozstawie 50-60x60-70 cm. Wymaga gleb zasobnych w próchnicę, obfitego nawożenia i dostatnej ilości wody w glebie. Zbiór po 150-160 dniach od wysadzenia w pole. Opakowanie zawiera 2g. nasion.


 

Wczesna

KAPUSTA BIAŁA

BARDZO WCZESNA ODMIANA
Brassica oleracea var. capitata alba

Odmiana: Ditmarsker 2
bardzo wczesna
Odmiana bardzo wczesna (50-55 dni od wysadzenia w pole do zbioru). Główki kuliste o masie 1-1,5 kg, jasnozielone, zwięzłe, na niskim głąbie. Bardzo smaczna. Polecana do najwczesniejszej uprawy polowej. Wymaga gleby zasobnej w próchnicę, obficie nawożonej i dostatecznie wilgotnej. Przeznaczona do bezpośredniego spożycia.


KAPUSTA GŁOWIASTA GLORIA DI ENKUHIZEN 2

Brassica oleracea var. capitala alba

Odmiana średnio wczesna plenna. Wysiew nasion w końcu marca do inspektu zimowego. Można też siać bezpośrednio w ziemie. Rozsady nie pikuje się. Do gruntu wysadzać od połowy maja w rozstawie 60x50-60 cm. Wymaga gleb cięższych, żyznych dostatecznie wilgotnych w pierwszym roku po oborniku.

Termin wysiewu: II
Termin sadzenia: poł. IV
Rozstawa: 50x40 cm
Termin zbioru: VI-VII


WCZESNA

KAPUSTA WŁOSKA PÓŻNA VERTUS 2

Brassica oleracea var. sabauda
.

Odmiana późna. Od wysadzenia rozsady do gruntu do zbioru główek 120-140 dni. Główka lekko spłaszczona, zwięzłość dobra lub bardzo dobra, ciężar 1,20-1,50 kg. Barwa zielona. Odporna na chłody jesieni. Nadaje się do spożycia późnojesiennym oraz do przechowywania.